Change game

Play with the planet

Change Game – to gra wideo finansowana przez EIT Climate-KIC i zaprojektowana przez włoski ośrodek badawczy zajmujący się zmianami klimatu – Fundację CMCC, stawia czoła złożoności zmian klimatu oraz temu, jak oddziałują one na społeczeństwo i naturalne ekosystemy.
Nowa gra wideo buduje świadomość klimatyczną wśród graczy.
Gra przedstawia złożoność systemu klimatycznego i jego interakcji z ludzkością i naturalnymi ekosystemami.
Jest oparta na podstawach naukowych, ma na celu zachęcenie graczy do debaty na temat tego, jakie innowacje są niezbędne do stworzenia odpornego i bezemisyjnego środowiska i społeczeństw.

W momencie wejścia do Change Game, gracze przejmują kontrolę nad światem i swoim przeznaczeniem. Muszą zdecydować, jak wykorzystać zasoby, aby rozwijać swoją cywilizację, jednocześnie radząc sobie z konsekwencjami swoich decyzji. Mogą inwestować w badania, edukację i rozrywkę, a także muszą mieć na uwadze zdrowie, szczęście i dobrobyt swojej społeczności.

Im wyższy poziom emisji generowany przez graczy, tym większym wyzwaniom będą musieli stawić czoła, ponieważ wszystkie scenariusze gry oparte są na rzeczywistych danych klimatycznych i badaniach naukowych. Tak jak w prawdziwym świecie, ich miasta mogą być narażone na fale upałów, susze, powodzie, podnoszenie się poziomu mórz i/lub rozprzestrzenianie się nowych chorób.
Każde podjęte działanie ma konsekwencje, pozytywne lub negatywne, dla planety: wszystko jest regulowane przez zagrożenie klimatyczne.

Gra dostępna do pobrania na Google Play oraz na Apple App Store.