organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą. Jako organizacja członkowska, jesteśmy zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów naszej branży. Wspólnie dążymy do przeprowadzenia transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To nasza odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.

partnerzy strategiczni

Arcadis jest międzynarodową firmą specjalizującą się w konsultingu, projektowaniu, inżynierii oraz zarządzaniu projektami w obszarze infrastruktury, zasobów wodnych, środowiska naturalnego i budownictwa. Jako jedna z największych firm doradczo-inżynierskich na świecie (28 tys. specjalistów obecnych w ponad 70 krajach na świecie) dąży do rozwoju infrastruktury oraz budownictwa w myśl zrównoważonego rozwoju, kładąc szczególny nacisk na potrzeby społeczne mieszkańców miast przy równoczesnym uwzględnieniu środowiska naturalnego. Arcadis angażuje się również w projekty związane z OZE. Wspiera inwestorów publicznych i prywatnych w rozwoju zielonej energii na całym świecie. Wyszukuje najkorzystniejsze możliwości inwestycyjne oraz zarządza projektem na każdym etapie realizacji. Więcej o Arcadis na stronach:

https://www.arcadis.com/pl-pl
https://www.investinrealestate.pl/
https://www.arcadis.com.pl/green-energy-eng

innogy Polska S.A. oraz pozostałe spółki innogy w Polsce należą do Grupy E.ON, jednego z wiodących europejskich koncernów energetycznych. innogy działa w Polsce w obszarach sprzedaży energii elektroenergetycznej i gazowej, infrastruktury sieciowej, a także energii odnawialnej. Oferuje swoim obecnym i przyszłym klientom innowacyjne i zrównoważone portfolio produktów oraz usług. Dzięki nim klienci innogy mogą w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. innogy Polska S.A. jest sprzedawcą energii elektrycznej, który działa głównie na terenie Warszawy. Naszymi klientami jest blisko 1 mln klientów indywidualnych i biznesowych. Spółka oferuje szerokie portfolio innowacyjnych produktów i usług oraz angażuje się w rozwój energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Więcej na https://innogy.pl/dla-wspolnot-i-spoldzielni.

partnerzy wspierający

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki prawie 70-letniemu doświadczeniu firma Aluprof SA posiada ponad 1300 stałych klientów. Roczne przychody ze sprzedaży Aluprof SA wynoszą ok 385 mln EUR. Eksport stanowi około 40% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2300 pracowników.

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, stabilne parametry i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach budownictwa.
Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa i Górażdże Beton. Każda z nich to dynamiczne i nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo łączące rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w technologiach oświetleniowych – obsługująca klientów w ponad 40 krajach, specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jest liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizuje się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Misją firmy jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w nieruchomościach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar – postrzega to jako wartość dodaną dla przestrzeni klientów.
Helvar – freedom in lighting

Interface jest globalną firmą zajmującą się wykładzinami komercyjnymi ze zintegrowaną kolekcją płytek dywanowych i elastycznych podłóg, w tym luksusowych płytek winylowych (LVT) i gumowych podłóg nora®. System modułowy Interface pomaga klientom tworzyć przestrzenie wewnętrzne, wpływając jednocześnie pozytywnie na ludzi, którzy z nich korzystają oraz na planetę. Misja firmy, Climate Take Back™, zachęca branżę do przyłączenia się, ponieważ Interface zobowiązuje się do prowadzenia działalności w sposób, który jest przyjazny dla planety i tworzy klimat odpowiedni dla życia.

Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.

Skanska to największy deweloper biurowy w Europie. Spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej działa w czterech krajach: w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. To innowacyjny deweloper zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, bezpieczne i pełne życia przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core&Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Nowe inwestycje Skanska są przystosowane do użytkowania przez osoby ze szczególnymi potrzebami – w tym osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. W 2020 roku spółka biurowa Skanska w CEE sprzedała 4 budynki za ponad 265 milionów euro oraz wynajęła 135 tys. mkw. powierzchni biurowej.

SMAY jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą produkcyjno-konsultingową, działającą na rynku od ponad 30 lat. Dostarcza usługi, produkty i kompleksowe rozwiązania w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Posiada trzy zakłady produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2. Zatrudnia blisko 500 osób. Z usług firmy skorzystało już ponad 15 tys. klientów w ponad 27 krajach. W portfolio SMAY jest blisko 550 kompleksowych realizacji w najbardziej prestiżowych obiektach w Polsce. Firma posiada kilkanaście wzorów użytkowych, kilka patentów, realizuje wielkie projekty badawcze, podejmuje prace na rzecz nauki.

partner - neutralność klimatyczna

Sweco, jako partner w zakresie neutralności klimatycznej, obliczy ślad węglowy związany z organizacją 11. edycji PLGBC Green Building Symposium i dojazdem uczestników oraz doradzi jak go zredukować. Pozostałe emisje gazów cieplarnianych związane z wydarzeniem zostaną skompensowane poprzez wykorzystanie tzw. carbon credits pochodzących z projektów zatwierdzonych przez ONZ.

partnerzy

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 20 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie techniczne. Laureat Godła „Teraz Polska” za platformę do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej NAZCA. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z Politechniką Śląską i zaopatruje ją w technologie, czego efektem jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje też projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów pracowni jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Grupa Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej i jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Od blisko trzech dekad tworzy i sprzedaje najwyższej jakości asortyment, wspierając rozwój polskiej i międzynarodowej branży budowlanej. W swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania i produkty komplementarne. Wielokrotnie nagradzane rozwiązania Grupy Selena stale podnoszą skuteczność, szybkość, trwałość i komfort pracy profesjonalistów. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R.

patroni honorowi

patronat społeczny

Otwarty w maju 2020 roku ReStore w Warszawie na ul. Łojewskiej 12, to sklep dobroczynny z meblami, artykułami wyposażenia wnętrz, wykończeniowymi i innymi przedmiotami. Ten jedyny w Europie kontynentalnej projekt promuje postawy dobroczynne, ekologiczne i twórcze. W ciągu pierwszych kilkunastu miesięcy działania ReStore przyczyniły się do uratowania blisko 450 ton produktów, które potem zostały sprzedane lub przekazane do dalszego użytku. Każdy może przyłączyć się do tej akcji, kupując w sklepie lub przynosząc do niego przedmioty dobrej jakości, których już nie potrzebuje. Zysk ze sprzedaży wspiera Fundację Habitat for Humanity Poland w realizacji jej celów statutowych.

www.habitat.pl
www.restore.org.pl

patroni wspierający

patroni medialni